Aile Otomobilleri Hakkında

Evdekiler otomobil heveslidirler ve oldukça da fazla tutkundur. Senelerden bu güne sık çok araba almaktadır. Bir ara eski minibüs almıştı. Minibüsü bir arkadaşıyla beraber karavana çevirmek için bir sürü emek verdiler. İçindeki bütün koltuklarını söküp yerine iki köşesine oturmak için koltuk koydular. Başka bölüme de mutfak tezgahı yaptılar.

Şoför koltuğunun geri kısmına da kendi mobilyacı olduğu için dolaplar yaptılar. Hariç boyası iyiydi. Onun için herhangi bir masraf yapmadı. Dört adet lastik alıp eskileri ile değiştirdi. Bir de öyle bir şey mevcut ki araba hakkında olan hiçbir parçayı eski ve ya yeni olsun atmaya kıyamıyor. Minibüsten çıkan dört lastik atılmadı evimizin bodrumunda duruyor. Olur ya bir gün lazım olurmuş.

Eskimiş lastiğin nesi lazım olacak anlam veremiyorum bazen. Sade lastik değil her parça bodrumda ayrı ayrı kutular içinde özen ile saklanıyor. Bazen bodrum yetmiyormuş gibi ön ciddi ve en iyi lazım olan parçaları eve bile getiriyor. Balkonda sırf kendi malzemelerini gizlemek için bir dolap yaptı.

Bir süre babamın bu merakını bilen yakınlarımızdan bile arabaları için gereksinim duydukları malzemeler hakkında talepte bulunanlar oluyor. Sanki bizim ev oto yedek parçacısı benzeri. Nereden ne malzeme çıkartıyor bazen ben dahi şaşırıyorum. Bazen babama takılıyorum. Sen mobilyacılık işini bırak araba parçaları satan bir dükkan aç.

Gerçekten gelen giden noksan olmamakta diye düşünüyorum. Şu an minibüsün durumunu soracak olursanız eğer iki sene dağ bayır gezdikten sonra her gören aşırı beğendiği için hemen müşterisi çıktı ve satıldı. Onun üzerine iki kişi daha babamın karavanın aynısından istedi. Tabi babamda araçsız durmaz. Birkaç ay içinde diğer bir araba alarak onu toparlamak için uğraşmaya başlanmıştır dahi.

Babamın arabalarda en çok önem verdiği parçalar lastiktir. Araba alır almaz hemen lastik değiştirmek için lastikçi olan arkadaşının yanına gider. Hemen dört jant ve lastik değiştirir. Bu senelerdir hep böyle olmuştur. Belkide otomobillerine aldığı lastiklerle bir araba alabilirdi diye düşünüyorum.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir