Dünyanın dört bir yanında üretim ve pazarlaması yapılmakta olan Bridgestone, sahip bulunduğu 135 bin personeli ve 150 ülkedeki ofisleriyle bu sektörün güçlü ve başarılı isimleri sıralamasında ilk sıralardaki yerini muhafaza etmektedir. Elbette bu günkü başarısına ulaşması bir rastlantı sonucu değildir. Bridgestone, yaptığı mantıklı yatırımlar, akıllı hamleler ve özverili çalışma düzeni ile bu başarıyı adalet ettiğini tüm dünyaya kanıtlamış bir firmadır. Bir çok aşırı sektörde hizmet vermekte olan başarılı kuruluşların yaptığının aksine Bridgestone, geçen yıllar boyunca üretim kalitesinde azalış yahut stabilite yakalamak yerine, her zaman daha da iyisini üretebilmek için aşırı önemli AR-GE yatırımları yapmaktadır.

Japonya’da 1930 yılında başlamakta olan Bridgestone lastiklerinin başarı dolu hikayesi, ilk imalathanelerinden bu zamanlarda dünyaya dağılmış durumda olan üretim tesislerine dek uzun bir yol kat etmiştir. Bridgestone’u bu kadar büyüten en mühim etken teknoloji ve sektörel AR-GE yatırımlarına verdiği ciddiyet ve gösterdiği özendir.

Oto lastik sektöründe bir aşırı firmada kullanılmakta olan bazı müşterek kalite kontrol sistemleri olmaktadır ki bunların çoğu Bridgestone’un dünya teknolojilerine katkıları sayesinde hazırlanmıştır. Bridgestone’u değişik kılan etkenlerin başında yaptığı yenilikçi yatırımların ve AR-GE çalışmalarının çok sayıda firmada olduğu gibi yalnızca maliyetleri düşürerek daha çok nakit kazanmak değil, insan hayatına ve güvenliğin arttırılabilmesi amacıyla yapılır olmasıdır. Güvenlik kadar mühim olan bir öteki etkin ise, standart oto lastiklerde kullanılan maddelerin doğaya vermekte bulunduğu zararı en aza indirgeyebilmek ve tabiat dostu oto lastik modelleri üretebilmektir.

Dünyayı kasıp kavuran, heyecan ve adrenalin dolu yarış serisi olan Formula 1 yarışlarında 2000 yılından 2007 yılına kadar dünya şampiyonunun lastik tedarikçisi ünvanıyla bilinmekte olan Bridgestone, 2007 yılından 2011 yılına kadar FıA Formula 1 Dünya şampiyonaları boyunca yarışçıların tek lastik tedarikçisi olarak adını Formula 1 dünyasına altın harflerle yazdırmıştır. Kalitesi ile adını bütün dünyaya duyurmanın en mükemmel yolu olarak gördüğü Formula 1 yarışları boyunca edindiği bilgi ve verileri aşırı iyi bir değerlendirme ve analiz ekibinin çalışmalarının ardından AR-GE çalışmalarında değerlendiren Bridgestone, günümüzde bu veriler aracılığıyla dünyanın en kaliteli ve dayanıklı, performans ve güvenliği bir arada sunabilen oto lastik üretimlerini gerçekleştirmektedir.

1989 yılında ülkemizin ekonomik gurur Sabancı Grubu ile oto lastik üretimine memleketimizde de başlayan Bridgestone, Lassa markalı oto lastiklerini 1997 yılına dek 196 bin metrekarelik bir tesiste üretim yaptıktan sonra yeni yatırımlar yaparak 260 bin metrekarelik çok aşırı önemli bir üretim kapasitesine sahip olan yeni tesisinde üretime geçmiştir. ülkemizde BRiSA adı ile bilinmekte olan Bridgestone ve Lassa işbirliği kapsamında imal edilen oto lastikler dünya standartlarındaki Bridgestone kalitesini memleketimizde de sunmaktadır.

Gerek istihdam olanakları, gerek alıcı memnuniyeti ve güvenliğine verdiği önemle Brisa bu gün dünya çapında satışa sunulmakta. yekün nitelik yönetimi sertifikaları ve başarı ödülleri ile kalitesini aleni ortaya koyan Brisa ürünleri ile siz de güvenli bir sürüş ile tanışabilirsiniz.

News Reporter