Bridgestone Turanza T001

Bridgestone Turanza T001, asimetrik sırt desen tasarımı ve özel olarak geliştirilmiş kauçuk yapısı ile düzensiz aşınmalara karşı oldukça dirençlidir. Sırt desen tasarımının sunmuş olduğu sessiz sürüş ve üstün yol tutuş özellikleri ile araç sahiplerinin beğenisini kazanmıştır. Güçlendirilmiş omuz blokları sayesinde viraj kontrolü ve kısa fren mesafesi sunan Bridgestone Turanza T001, lastikleri düşük dönme direnci değerleriyle de düşük yakıt sarfiyatı sağlamaktadır.

Bridgestone, üretmiş olduğu tüm lastiklerde öncelikle güvenlik kriterlerinin sağlanması için tasarım ve geliştirmeler yapmaktaysa da Turanza T001’in konfor özellikleri de oldukça geliştirilmiştir. Bridgestone Turanza T001’in benzersiz asimetrik sırt desen tasarımında kullanılan geniş oluklara yağmurlu havalarda suyun çok daha hızlı tahliyesini sağlar ve kızaklamaya karşı performansını mükemmeleştirir. Islak ve kuru zeminler üzerindeki kısa fren performansı tüm lastik otoriteleri tarafından taktir edilen Bridgestone Turanza T001, girmiş olduğu testlerden aldığı başarılı sonuçlarından dolayı da bir çok araç üreticisinin orijinal ekipman lastiği seçiminde Turanza T001’i tercih etmesine neden olmuştur. Lastiğin güçlü sırt blokları ani fren ve manevralar yapılması gerektiğinde maruz kaldığı kuvveti emerek yol tutuş performansı ve durma mesafesinde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçer. Bridgestone Turanza T001, tüm yaz lastikleri gibi hava sıcaklıklarının yedi derecenin altına düştüğü yol koşullarında kullanılması uygun değildir. Bu yüzden Bridgestone, mevsim değişiklerinde yaz ve kış lastiklerinin doğru bir şekilde kullanılması ile ilgili olarak tüm araç sahiplerinin bilinçlenmesine katkı sağlayacak etkinlikler düzenlemektedir.

Bridgestone tarafından düzenlenen organizasyonlarda lastiklerin güvenlik kriterlerini yerine getirebilmesi için hava basınçlarının düzenli olarak kontrol edilmesi gerektiği konusunda da araç sahiplerinin bilinçlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca düzenlenen bu etkinliklerde, araçta takılı olan lastiklerin mutlaka dörtlü set olarak kullanılması gerektiği vurgulanmaktadır. Güvenlikle ilgili yapılan değerlendirmelerde üstünde durulan bir diğer konu ise ön düzen ayarlarının düzenli olarak işinin ehli kişiler tarafından yapılması gerektiğidir. Unutulmamalıdır ki rot ayarları (ön düzen) düzgün olamayan araçlarda lastikler yol ile doğru bir biçimde temas sağlayamayacağı için düzensiz aşınma ve ciddi yol tutuş problemleri ile karşılaşabilirsiniz.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir