Continental ContiSportContact 5P

Continental ContiSportContact 5P lastikleri hız tutkusu olanların nefesini kesecek. Spor araçların yanı sıra, sportif özelliklere sahip arazi araçlarını kullananlar için geliştirilen Continental ContiSportContact 5P, performans araç sürücülerinin tüm üst düzey taleplerini karşılayarak, tüm hava koşullarında güvenli sürüş performansından ödün vermeden, aksiyon sevenlerin keyfini artırıyor.

Güvenilir performans özelliklerinin yanında, gürültüsüz yol tutuş performansınızı artıracak olan lastikler, yük hız sevenlerin sadece aksiyon hızı konusunda değil, frenleme becerileri ile ilgili beklentilerini de fazlasıyla karşılıyor. Yüksek hızlarda dahi sürücünün istediği mesafede durmayı başarabilen lastiklerin en önemli gücü de buradan geliyor.

Islak ya da kuru yol koşullarında zemin temas alanını geliştiren ve ısınma işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştiren lastikler, problemsiz sürüş imkanı sağlar, virajlarda güvenli dönüşlere yardımcı olur ve kısa mesafeli frenleme imkanı sunar.

Continental ContiSportContact 5P’de kullanılan üstün Blackchili bileşeni ise, Continental’ın daha önceki iki modelinde daha kullanılmış olup, bu yeni üründe bileşenin oranı önemli ölçüde artırılarak daha dengeli bir sıcak-soğuk hava sirkülasyonu elde edilmiş ve sürüş performansı önemli ölçüde artırılmıştır. Aracın ani fren durumlarında üstün performans göstermesini de sağlayan Blackchili teknolojisi, güvenliğin artırılmasında da kilit rol oynamaktadır. Blackchili teknolojisinin bir diğer avantajı ise yarış otomobillerinin önemli özelliği olan hızlı ısınma performansını geliştirmeye yarayan karbon siyah bileşenlerinin tüm problem teşkil eden unsurlarının elimine edilmesidir. Bu sayede lastiklerin özel reçine bileşiği de daha fazla performans sunar, kauçuk esnekliğinin en üst seviyey çıkarılmasını ve sertlik düzeyinin optimal seviyede tutulmasını sağlar ve böylece lastik yüzey alanının yola daha fazla tutunması sağlanmış olur.

Lastik iç yapısında bulunan bileşenler ise daha üstün bir sürüş deneyimi sunar. Lastik karkas yapısı da yakıttan önemli ölçüde tasarruf edilmesini sağlar; lastiğin aşınmasını önler ve düşük dönme dirensi sunar.

Zorlu standart teslerinde AA kalite ile ödüllendirilen ContiSportContact 5P lastikleri, sportif araçlara yönelik olarak 17 inç ve üzeri, arazi tipi araçlar için ise 18 inç ve üzeri boyutlarda temin edilebilecek. Ürün, Mercedes Benz SL630 AMG ve diğer C ve E serilerinde orijinal ekipman olarak kullanılacak.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir