Dünya çapında meslek disiplini deyince Almanya akla gelen ilk isimdir. Bu disiplin yardımıyla üretim tesislerinde ve hizmet sektöründe başarısını açıkça ortaya koyan Almanya, çok sayıda ticari alanda başarıyı da yakalamıştır. Continental ise bu disiplinin üretim ve satış-uygulama sahalarında benimsenerek profesyonelliğin ve kalitenin dünya çapında yakalandığı lastik üretim markası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzün en büyük otomobil üreticileri yönünden da kabul gören bir konudur Continental lastiklerinin kalite konusundaki başarısı. Bu üreticilerin birçoğu en gözde modellerinde araçlarının aerodinamiğine uygun şekilde varsayılan lastik tercihi olarak Continental’i seçmektedir. ülkemizde bilinçsizlikten dolayı yapılmakta olan bir yanlış vardır ki bu da tam olarak varsayılan oto lastiklerinin uygun olması nedeni ile seçildiğinin düşünülmesidir. bugünlerde ayrı iki firmanın, aynı ebatlardaki lastiklerinde dahi model ve özellik farklılıkları gözlemlenmektedir ki bu farklılıklar direk vasıtaların ağırlık ve şekilleri ile ilgili konulardan etkilenmektedir. sebebi ise lastik seçimi hadi şu marka olsun diyerek yapılan bir seçim değil, vasıta üretilirken tabi tutulduğu testler sonucunda en iyi performansı verebilen markanın seçilmesiyle yapılıyor.

Continental lastkileri geniş bir ürün yelpazesine sahip olmakla birlikte lastik fiyatları yurt ve şehir bazında değişiklik gösterebilmektedir. Mevsimlik lastikler olan kış lastikleri ve yaz lastiklerinin satış fiyatları, dört mevsim kullanıma olanak tanıyan ve daha çok aşırı Akdeniz ve Ege kıyılarındaki şehirlere hitap etmekte olan lastik tiplerinden daha uygundur.

üretim ağı boyunca çeşitli özelliklerle donatılmakta olan Continental lastikleri, dünya çapında başarıları ile ünlenmişlerdir. Continental Premium Contact serisinin yüksek performansında en büyük katkı payı vasıta hızlandıkça daralma ve yavaşladıkça genişleme özelliği göstererek manevra kabiliyeti artışı ve tepkime süresi kısalığı sağlama özelliklerine aittir. Continental lastik fiyatları uygun olmasına rağmen bazan süre daha da ucuzunu ararsınız ki böyle durumlar ilk etapta aile ekonominiz için mantıklı görünse de uzun vadeli ve güvenliğin ön planda bulunduğu bir yatırım sürecini göz önünde bulundurduğunuz zaman ne yazık ki göze alınmaması gereken bir risk olarak önünüze çıkmaktadır. Bu durumun en kolay örneği üretici kuruluşların aracınızın en iyi performansı ve en güvenli sürüşü sunabilmesi için Continental’i seçmiş olması zorunda sonraki beş yıllık süreçte anormal durumlar dışında lastiklerinizden yana herhangi bir problem yaşanmayacağını belirtebiliyor olmalarıdır.

News Reporter