Dunlop lastik üretimleri konusu için dünya çapında oldukça çok yeniliğe öncü olabilmiş, her türlü hava koşulunda ürünlerinin en iyi performansı verebilmesi üzerine ciddi Ar-Ge yatırımları yapmakta olan bir lastik üreticisi şekilde karşımıza çıkmaktadır. Motor sporları dalında dünya çapında düzenlenmekte olan aktivitelerde en ciddi oyunculara ev sahipliği yapmakta olan Dunlop spor ekibi, firmanın markalaşması ve dünyaca tanınması meselesinde çok fazla büyük bir role ve ciddiyete sahiptir.

Asimetrik sırt deseni tercihi ile farkını ortaya koyan Dunlop, özellikle sıvı temaslı yüzeylerde sağladığı üstün yol tutuşu ve güvenlik imkânı ile ayrım yaratmaktadır. bununla birlikte kesintisiz orta dişlerinin sağladığı stabil, en iyi hassasiyetteki lastik tepkimesi sağlaması da sunduğu özellikler arasında ciddi olanlardandır. Dunlop çeşitli yol tiplerinde başarılı olabildiğini kanıtlamış bir firmadır. öyle ki üretmekte bulunduğu oto lastik modelleri düzgün yollarda sunduğu manevra kabiliyetini ve performansı, virajlı yollarda da göstermeyi başarabilmektedir. Dunlop oto lastikleri başka oto lastik firmalarının üretmekte bulunduğu aynı ebatlı lastiklere nazaran yüzde dört ila yüzde sekiz içinde daha geniş bir ilişki yüzeyine sahiptir ki bu sayede yol tutuşunun stabilitesini ve direksiyon hareketlerine verilen tepkilerin daha hızlı olmasını sağlıyorlar.

Hızlı manevraları güçlü ve güvenli bir şekilde yapabilmenizi sağlayan, önceliği sürüş güvenliği olan Dunlop lastiklerini birçok firma esas lastik seçimi olarak görülmektedir. Dunlop Sp Sport 01 serisi ile üstün performans konusu için adını duyurmakla beraber güvenliğin de ön planda olması nedeniyle araçlarından yüksek sürat bekleyen bireyler için bir öncelikli tercih biçimine gelmiştir. Dunlop Sp Sport Lm 703 ve Dunlop Sport Maxx serileri de bu alanda başarıyı yakalamanın yanı sıra, yenilikçi teknolojileri de barındırabiliyor olmaları nedeni ile hızlı araç kullanmayı seven şahısların gözdeleri biçimine gelmişlerdir.

Bunun yanı dizi geniş yüzeyleri nedeni ile görsel açıdan da beğeni toplamakta olan Dunlop oto lastikleri, birçok lüks araçta da güvenli, yüksek performanslı ve görsel başarıyı elde etmekte olan ürünler olarak tercih edilmekte. yurdumuzda de birçok bayi ve satış ofisine sahip olan Dunlop, özellikle Nissan benzeri güçlü ve ağır araçlar üretmekte olan firmalar yönünden öncelikli seçim şekilde karşımıza çıkmaktadır.

News Reporter