Falken Azenis FK510 SUV Gute Fahrt Testinde “Çok İyi” Olarak Değerlendirildi

Otomotiv alanında ve yol güvenliği konusunda yüksek standartlara sahip olan Gute Fahrt dergisi, bu yıl da SUV / 4×4 lastik testi gerçekleştirdi. 215/50 R18 ebadında 7 adet lastik, Volkswagen T-Roc üzerinde kullanıldı. Falken Azenis FK510 SUV , testte tüm yol koşullarında güvenli ve dinamik bir his sunan başarılı bir lastik olarak değerlendirildi.

Islak ve Kuru Zeminlerde Yüksek Performans: Falken Azenis FK510 SUV

Gute Fahrt lastik testi sırasında  “Çok İyi” değerlendirmesine sahip olan 3 lastikten biri Falken yaz lastiği idi. Daire şekildeki ıslak zeminde 8.09 m / s ivme ile en iyi performansı sergiledi ve dönüşlerde en yüksek yol tutuşunu sundu. Falken Azenis FK510 SUV , aynı zamanda; kuru zeminde yüksek yol tutuşu ve ıslak zeminde sürüş kontrolü testlerinde üstün performans sergiledi.

Falken Azenis FK510 SUV Yüksek Manevra Kabiliyeti Sergiledi

Falken Azenis FK510 SUV 100 km / s hız ile gerçekleştirilen testte 38,8 metre ile ıslak zeminde en kısa fren mesafesine sahip olan 2. lastik oldu. Lastik testi sonucunda suda kızaklama, kuru zeminde frenleme, ıslak zeminde yol tutuşu ve gürültü testlerinin hepsinde yüksek puanlar elde etti. Kuru ve ıslak zeminlerde yüksek manevra kabiliyetine sahip olduğu belirtilen Falken yaz lastiği , aynı zamanda testin en düşük gürültü seviyesine sahipti.

Lastik Testi Sonuçları FK510’un Yüksek Performansını Kanıtlıyor

Falken Avrupa yetkilileri Gute Fahrt lastik testi sonuçlarının güvenlik ve performans sunan ürünün performansını bir kez daha kanıtladığını belirtti. Yüksek performanslı Falken yaz lastiği , Falken portföyünde önemli yer taşıyor. Falken Azenis FK510 SUV , ilk kez 2017 yılında piyasaya sunuldu ve şu anda 17 ila 12 inç arasında 46 ayrı ebada sahip.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir