Almanya’da 1900 yılında yeni bir girişim gerçekleşti ve Fulda Lastik şirketi kuruldu. Günümüze dek uzanan Fulda Lastik projesinde üretilen ürünlerde esas hedef güvenliğin ve en fazla performansın tüketiciye sunulabilmesiydi. Oto lastik sektöründe ciddiyeti temsil etmeye yetebilecek, başarı işareti yönünde değerlendirilebilecek kadar yüksek bir pazar payı olan  rakamına ulaşabilen Fulda bu payı özellikle kamyon ve zirai araçlar için üretmekte olduğu büyük oto lastiklere borçludur.

Güvenli bir sürüşün her şeyden daha mühim olduğunu belirten şirket, üretim prensiplerini de bu düşüncesine göre biçimlendirmiştir. Gerek sürat limiti bulunmayan otobanlarda, gerek sert koşullarıyla arazi sürüşlerinde güvenliği sağlayabilmek için oto lastik üretimi yapmakta olan Fulda, performansa da güvenlik kadar ciddiyet vermektedir. Fulda sadece üretimiyle değil, alıcı memnuniyeti ve ihtiyaçlarına verdiği önemle de dünya çapında tanınmaktadır. 10 binlerce kişi üzerinde her yıl yapılan Fulda lastik ihtiyaçları anketleri yardımı ile potansiyel alıcı kitlesinin beklenti ve ihtiyaçlarını inceleyen Fulda, Ar-Ge yatırımları ve idare ekibiyle üretimlerine bu sonuçlara göre cihet verme eğilimindedir.

müstakil kuruluşlarca yapılmakta olan öteki anketlerde ise Fulda lastik üretimi yapan kuruluşlar arasında alıcı beklentileri ve düşüncelerine en çok ciddiyet sağlayan, teknolojiyi değerlendirmeyi ve bu haberleri kendi üretim bandına yansıtmayı başarabilen kurumlar listesinde ilklere oynamaktadır.

Fulda lastik fiyatlarının ucuz olmaları, alıcı güvenliği ve memnuniyetini performansla birleştirebilen ürünler olmaları benzeri özellikleriyle ön plana çıkmakta olan ve talep gören bir kuruluş şekilde karşımıza çıkmaktadır. bilhassa orta ekonomik düzeydeki bireyler için geniş olmayan maddi imkanların ihtiyaçlar doğrultusunda mantıklı bir şekilde değerlendirilmesi söz konusu olduğunda öncelikli tercihler içinde yer edinmeyi başaran Fulda, memleketimizde de azami tercih edilen alternatifler listesinde yer alıyor. özellikle araçları ile seyahat etmeyi seven kişilerin güvenlik ve performansı ön plana çıkartan yapısı sebebi ile tercih etmekte bulunduğu Fulda lastikleri, kaliteli ürünlerin de uygun fiyatlarla satın alınabileceği meselesinde son derece başarılı bir örnektir.

News Reporter