Hankook ve Rinspeed MicroSNAP Projesinde Birleşti

MicroSNAP projesi Hankook ve Rinspeed markalarını bir araya getirdi. Değiştirilebilir gövde ve şasiye sahip MicroSNAP,  2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ziyarete açıldı. MicroSNAP, Hankook’un üst sınıf Ventus serisindeki lastik desenleri ile donatılacak. MicroSNAP araç sistemi, yüksek kaliteli lastikleriyle bilinen Hankook’un üst seviye performansa sahip lastik serisinin bir üyesi olan Ventus S1 Evo’nun 195/40R17 ebatlarındaki lastikleriyle desteklenecek.

MicroSNAP Hankook Ventus S1 Evo 3 Lastikleri ile Donatılıyor

Şasi ve gövde kısmı değiştirilebilir özellikte olan MicroSNAP, gücünü Hankook’un yüksek performansa sahip lastikleri ile birleştirerek daha esnek, sürdürülebilir ve verimli bir kullanım deneyimi sunuyor. Rinspeed markasına ait microSNAP esnek bir tasarıma sahip. Tüm yapı ve şasinin değiştirilebildiği bir mikro araç sistemi olduğu söylenebilir. Otonom bir araç olan microSNAP; araç, yolcu ve eşyaları en hızlı şekilde gidilecek yere ulaştırma amacı ile üretiliyor. Sürüş koşullarına bağlı olarak şasi ve gövde kısmının kolayca farklı şekillere uyarlanabildiği bu elektrikli araç, farklı firmalar tarafından hem tasarım açısından hem de teknik olarak ilgi ve destek görüyor. Hankook, bu firmalardan biri olarak microSNAP’i ultra yüksek performansa sahip Ventus S1 Evo 3 lastikleri ile destekliyor.

Hankook Yenilikçi Tasarımlar Sunuyor

Rinspeed şirketinin CEO’su Frank M. Rinderknecht, bu iş birliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hankook’un “Design Innovation” projesi ile birlikte ortaya çıkan lastiklerini örnek gösteren Rinderknecht, firmanın özellikle geleceğe yönelik yenilikçi fikirlere sahip olduğunu söyledi. CEO, Hankook’un bu açıdan microSNAP projesiyle tamamen uyumlu konseptler geliştirmek istediğini dile getirdi. Hankook Lastikleri Avrupa Başkanı Han-Jum Kim ise bu ortak çalışma hakkında yorumlarını bildirirken bu vizyon sahibi projede bulunmanın Hankook’un mobilite açısından teknolojik deneyiminin bir kanıtı olduğunu söyledi. Hankook’un gelecek mobilitesi alanındaki yenilikçi ve çözüm odaklı çalışmalarının devam edeceğinin altını çizen Kim, tasarım alanında da firmanın gelecek odaklı çalıştığını söyledi.

Hankook Ventus S1 Evo 3 İlginin Odağında

İlk üretimi 1994 yılında gerçekleştirilen Ventus serisi, çevre bilinci ve yol güvenliğini ön plana alan misyonla üretiliyor. İlkbaharda kullanıcı ile buluşacak olan serinin son üyesi olan Ventus S1 Evo 3, Dünya’nın önde gelen otomobil firmalarının orijinal ekipman lastiği olarak seçilmiş durumda. Ventus S1 Evo 3, serinin tüm modelleri gibi hem kuru hem de ıslak zeminlerde güvenli ve konforlu sürüş sağlıyor.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir