Hankook W Series’in Resmi Lastik Partneri Oldu

2019 motor sporları sezonunu yeni bir iş birliği ile başlatan Hankook, W Series’in yeni partneri olarak VA 230/560R13 ve HA 280/580R13 ebatlarındaki Ventus Race (F200-Slick ve Z217 yağmur) lastiklerini tedarik edecek. Yalnızca kadınların katıldığı yeni Formula serisi ile birlikte Hankook ve organizatör firmalar, motor sporlarına rağbet gösterdikleri halde hâla erkeklere oranla daha az katılım sağlayabilen kadın yarışçılara destek olmayı hedefliyor.

Yarışlar Hankook Sponsorluğunda Gerçekleşecek

Prömiyeri 4-5 Mayıs’ta Hockenheim’da, finali ise 10-11 Ağustos’ta Brands Hatch’ta düzenlenecek olan W Series, Hankook’un 2011’den beri özel lastik partneri olduğu DTM çatısı altında altı ayrı pistte düzenlenecek. Serinin dağıtacağı toplam ödül 1,5 Milyon Amerikan doları olmakla birlikte şampiyonun alacağı ödül ise 500.000 Amerikan doları olacak.

Kadın Pilotlar Kapsamlı Eğitimlerden Geçecek

270 beygir gücündeki Tatuus T-318 Formula 3 yarış aracının kokpitinde bulunmak için 30 ayrı ülkeden 100’ü aşkın kadın pilot seriye başvurdu ve 60 kadın da kalifikasyon için seçildi. Serinin jürileri arasında eski Formula 1 pilotu David Coulthard da yer alacak ve start alanı için hangi sürücülerin seçileceği konusunda son kararı jüri verecek. Bu seçimden sonra ise katılımcılar kapsamlı eğitimlerden, ağır fitness testlerinden ve yoğun sürüş eğitimlerinden geçerek Hockenheim’da düzenlenecek W Series için hazırlanmış olacaklar.

Hankook Ventus Race Üstün Performans Sunuyor

W Series’de kullanılacak bütün araçlar aynı olduğu için lastiğin önemi daha fazla ön plana çıkıyor. Hava basıncındaki en ufak değişimin dahi pist alanında önemli etkileri oluyor. Bu sebepten dolayı; yarış için seçilen Hankook Ventus Race, yüksek performansını uzun süre sürdürebilmesi ve dayanıklılığıyla kadın yarışçıların en önemli yardımcısı olacak.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir