Michelin 2021’in İlk Çeyreğinde Satışlarını Arttırdı

Michelin Grubu, 2021’in ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre % 8,3 artışla 5,4 milyar Euro satış elde etti. Şirket, ayrıca lastik hacminde yıldan yıla % 7,5 büyüme kaydetti. Şirket yetkililerine göre artışlar kısmen lastik karışımındaki iyileştirmelerden kaynaklanıyor.

Michelin Rekabet Gücünü Arttırmaya Devam Ediyor

Michelin Yönetim Kurulu Başkanı Florent Menegaux: “COVID-19 salgınının neden olduğu aksamalara ve tedarik zincirindeki düzensizliğe rağmen, Michelin ilk çeyrekte küresel talepteki yükselişle şekillenen güçlü bir performans sergiledi. Fiyatları özenle yönetmenin ve en umut verici büyüme segmentlerindeki konumlarını güçlendirmenin yanı sıra; grup, Nisan ayında açıklanan Michelin In Motion stratejisine uygun olarak rekabet gücünü artırmaya devam etti.”

Michelin Lastiklerine Talep Yükseliyor

Michelin yetkililerine göre, Kuzey Amerika’da tüketici lastik talebi “dönem boyunca tüm önde gelen pazarlarda artışla birlikte genel olarak % 10 arttı. (Amerika Birleşik Devletleri % 11 artış, Kanada ve Meksika,% 9 artış). Ancak, Kuzey ve Orta Amerika’daki orijinal ekipman talebi, “yonga kıtlığı fabrikaları üretimi durdurmaya zorladığından” 2021’in ilk çeyreğinde% 8 düştü. Ancak Mart ayında “son derece güçlü bir toparlanma” görüldü.

Tarım ve Kamyon Lastiği Segmenti Toparlanıyor

Kamyon lastiği tarafında; “düzelen bir ekonomi ve güçlü yük taşıma talebi, piyasaların 2021’in ilk çeyreğini önceki yıldaki sabit büyümeye kıyasla% 11 artışla tamamlamasını sağladı. Kuzey ve Orta Amerika’daki orijinal ekipman kamyon lastiği talebi “özellikle Mart ayında olumlu, önceki yıl karşılaştırmalarına göre sağlam” bir şekilde geri döndü. Buna ek olarak; yüzey madenciliği lastiği pazarı yıla yavaş başladı ancak Mart ayında toparlanma işaretleri gösterdi. Tarım lastiği pazarı orijinal ekipman segmentinde çok güçlü olan 2020 yazından bu yana gözlemlenen toparlanmayı sürdürdü. Michelin yetkilileri, bunun tahıl fiyatları ve çiftlik gelirlerindeki iyileşme sayesinde gerçekleştiğini söylüyor.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir