Michelin FIM EWC Motosiklet Yarışları için Geri Dönüyor

Michelin , Covid-19 pandemisi nedeniyle ara verilen yarışlar devam etmeye başladığında;
FIM Dayanıklılık Dünya Şampiyonası’na (FIM Endurance World Championship -FIM EWC ) geri döneceğini duyurdu. Lastik devi, ilk olarak Ağustos’un sonunda; Fransa’daki Le Mans 24 Heures Moto’da yer alacak. Michelin , FIM EWC serisine katılarak lastik markaları arasında açık rekabete izin veren motosiklet yarışları ile lider oyuncu olma rolünü yeniden teyit edecek.

Michelin Motosiklet Yarışları Alanında Tecrübeli

Michelin , şampiyonanın iki kategorisinde hüküm süren şampiyonlarla; Webike SRC Kawasaki Fransa Trickstar (EWC şampiyonları) ve Moto Ain (Superstock) ile çalışacak. Michelin , FIM Endurance World Championship (FIM Dayanıklılık Dünya Şampiyonası) dâhilindeki önemli deneyimine güveniyor. Fransız lastik devi, daha önce motosiklet yarışları dâhilinde kendi ekibini  (Michelin Power Research Team) yönetmişti. Aynı zamanda; 2014 yılında GMT94’ün dünya unvanını korumasına da yardımcı olmuştu.

Michelin Sürücülere Avantaj Sağlıyor

Michelin’in motorsporları direktörü Matthieu Bonardel: “Michelin , Ağustos ayının sonunda Le Mans’taki 24 Heures Moto’dan başlayarak EWC’ye geri dönüyor. Amacımız, FSBK, ESBK Supersport ve Superbike kategorilerinde FIM Endurance World Championship kapsamında profesyonel ve amatör sürücülerle çalışmak. Felsefemiz değişmedi ve amacımız ortaklarımıza ve müşterilerimize aynı rekabetçi, tutarlı ve uygun fiyatlı lastikleri sunabilmek. Michelin olarak partnerlerimizle el ele çalışacağız ve motosiklet yarışları için herkese iyi şans diliyoruz.”

Michelin Neden FIM Endurance World Championship Yarışlarına Dönüyor?

Michelin’in FIM EWC’ye  ( FIM Endurance World Championship ) dönme kararı, Eurosport Etkinlikleri ve FIM’in (Fédération Internationale de la Moto) aktif çalışmaları sayesinde şampiyonanın son yıllarda sağladığı büyümeye dayanıyor. Bir diğer belirleyici faktör, her yarışta çalıştırılabilecek lastik sayısı üzerindeki sınırlandırma oldu. FIM’in düzenlemelerinde yapılan bu değişiklik, motosiklet yarışları serisine yeni bir rol kazandırdı ve onu Michelin için daha da değerli bir yüksek teknoloji laboratuvarı haline getirdi.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir