Michelin Primacy 3 Lastikleri

Michelin Primacy 3, sürüş güvenliği ve konfor özellikleri ile otomotiv sektöründe en çok talep edilen lastik olmayı başarmıştır. Bağımsız test kuruluşlarınca yapılan tüm testlerden elde ettiği başarılı sonuçlar Primacy 3’ün mükemmel karakteristik özelliklerini yansıtmaktadır.

Michelin Primacy 3, ilk olarak piyasaya sürüldüğünde TUV SUD otomotiv ve IDIADA’nın yapmış olduğu testlerde ıslak yol tutuş, ıslak viraj hakimiyeti, kuru ve ıslak fren performansı ile tam not almayı başarmıştır. Üç büyük rakibi ile arasında oldukça önemli farklar oluşan bu testlerden sonra bir çok araç üreticisi tarafından orijinal ekipman lastiği olarak kullanılmaya başlamıştır. Kuru zeminler üzerinde gerçekleştirilen ani fren testinde en yakın rakibinden 2,2 metre önce durarak bilinen bütün güvenlik değerlerini alt üst eden Michelin Primacy 3, sahip olduğu düşük dönme direnciyle de (lastik ömrü boyunca) 70 litreye kadar yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca sağlam yapısı ve benzersiz sırt desen tasarımıyla da uzun bir kullanım sunan Michelin Primacy 3, araç sahiplerinin öncelikli tercihi olmaya da hak kazanmıştır. Michelin, lastik geliştirirken ve üretime geçmeden önce trafikte yaşanan kazaların ne kadarının lastiklerden kaynakladığını ve bunların nasıl önlenebileceğini araştırmak için bir AR-GE ekibi kurarak uzun yıllar önemli çalışmalar yürütmüştür. Bu uzun çalışmaların sonucunda elde edilen kazanımlar ve tecrübelerle Michelin Primacy 3, üretilmiştir. Direksiyon tepkileri en üst seviyede olan Michelin Primacy 3 lastiklerinin ani manevra kabiliyeti tüm lastik otoriteleri tarafından mükemmel olarak değerlendirilmektedir. Mükemmel sırt desen tasarımı ve Michelin’in sahip olduğu en ileri teknolojilerle harmanlanan kauçuk hamuru koşullar ne olursa, olsun mükemmel yol tutuş, etkin fren performansı ve üst düzey viraj emniyeti sunmak üzere geliştirilmiş olduğundan araç sahiplerinde öncelikli tercihidir.

Michelin, üstün yol tutuş, kısa fren performansı, geliştirilmiş viraj hakimiyeti ve mükemmel direksiyon tepkileri için aracın tüm akslarında aynı lastiklerin kullanılmasını ve yedi derecenin altındaki hava sıcaklıklarında mutlaka kış lastiği kullanılmasını tavsiye etmektedir. Ayrıca düzenli olarak lastik hava basınçlarının kontrol edilerek 10 bin kilometrede bir rot balans ayarlarının yapılması da emniyetiniz için oldukça önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Lastik Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? başlıklı makalemizde kış lastiği, lastik ve lastik etiketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir