Michelin ve Faurecia’dan Yeni Ortaklık: Symbio

Michelin Grubu, hafif ticari araçlar ve ticari kamyonlar için hidrojen yakıt hücresi sistemleri geliştirmek ve pazarlamak için Faurecia ile ortaklığa imza attı. Fransa merkezli bir küresel otomotiv tedarikçisi olan Faurecia, teknolojik hidrojen mobilite uzmanlığına sahip. Michelin ise Symbio’ya bilgi-deneyim birikimi sağlamasının yanı sıra; tasarım ve üretim faaliyetlerine katkıda bulunuyor. Ortak girişim Symbio, hidrojen yakıt hücresi kitleri tedarik eden bir ekipman üreticisi olacak.

Michelin Çevre Dostu Vizyon ile Hareket Ediyor

Hidrojen teknolojisi, akülü elektrikli otomobillerde kullanılabilen sıfır emisyona sahip tek çözüm. İki lider şirketin ortak girişimi Symbio, hava kirliliğinin önlenmesine ve CO2 emisyonunun azaltılmasına büyük katkı sağlayacak. Michelin, kendi ana segmenti olan lastik alanında da sürdürülebilir teknolojiler geliştirmeye büyük önem veriyor. Çevre dostu bir kimliğe sahip olan Michelin Grubu’nun başkanı Florent Menegaux, bu girişimin sürdürülebilir mobiliteyi geniş kitlelere ulaştırma vizyonunun bir parçası olduğunu söyledi.

Michelin: 2 Milyon Araç Hidrojenle Çalışacak

Şirketler başlangıç için; hidrojen yakıt hücrelerinin gelişimini hızlandırma, seri üretim başlatma ve Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Çin’de işlerini büyütme amacıyla ortak girişime toplam 140 milyon Euro yatırım yapıyor. Michelin yetkilileri: “Girişimin en sonunda dünyanın başlıca otomotiv pazarlarının tedarikçisi olan üç sanayi bölgesi olacak: Avrupa, Asya ve ABD. Elektrikli mobilitenin 2030’a kadar önemli ölçüde artması bekleniyor, bu da hidrojenle çalışan iki milyon araç anlamına geliyor.”

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir