Otomobil Jantları ve Lastik Kampanyaları

Oto Jant ve Lastik Kampanyaları; Aracınızın lastiklerinde bir sorun bulunmasa ve eskidiğine dair şeklinde bir yara bulunmasa da üretim tarihinden beş yıl sonraya kadar tam anlamıyla sağlıklı kalmaktadır. Bunu açıklayan mevzunun çalışanlarına göre bir tüm oto lastikler beş 5 yılda bir değiştirilmeli.

En güvenli ve konforlu bir kullanım için şart olan bu değişimi yapmak lastik kampanyaları yardımıyla çok aşırı daha basit ve hesaplı bir biçimde yapılabilmektedir. Bu fırsatları izleyerek istediğiniz nitelikteki ve istediğiniz marka lastiği satın alma imkanına sahip olursunuz. Tüm lastik kampanyaları her devre pek çok lastiğe çok daha kolay ve avantajlı bir biçimde ulaşma kolaylığı sağlıyor. Beraberinde oto lastik kampanyaları sayesinde her çeşit ve her marka oto lastiğin farklı mevsimlerde dahil bulunduğu kampanyalardan internet aracılığı ile daha basit biçimde haberdar olmak artık çok kolay.

Sizin lastikler beş seneyi çoktan doldurduysa lastik kampanyaları ile kullandığınız lastikleri bir an evvela yenileri ile değiştirilmelidir. Oto lastikler araçların yol ile temasını sağlamaktadır, motorun performansını yola aktarır, yol tutuşunu belirler. Yol yüzeyine gerektiği kadar tutunmayan lastik konforlu sürüşü ve eminyeti minimuma indirerek kazalara da sebep olabilir. Lastik kampanyaları ile arzuladığınız yol tutuş niteliğine sahip lastiği montaj yaptırabilirsiniz.

Kampanyalı oto lastiği satın alırken arzuladığınız ve size sağlıklı bir sürüş sunacak özellikleri taşıyıp taşımadığına çok dikkat etmelisiniz. Zira internet aracılığı ile lastikleri incelerseniz bütün niteliklerini en ince ayrıntısına kadar inceleme kolaylığına sahip olabilirsiniz. Ayrıca ciddi mevzu doğru oto lastiğin seçiminde bilinmesi gerekenler ve dikkat etmek gereken noktalar. Genel olarak, lastik satın alırken sürdüğünüz otomobilin üretici firması vasıtası ile tavsiye edilmiş olan ölçüsünü kullanmanız ilk mühim ayrıntıdır. İkinci durum ise, yukarıda da bahsedildiği benzeri bir lastiğin üretim ve son kullanım tarihi ciddiyet taşır ve önem arz eder.

Bu nedenden dolayı sonradan pişman olunmaması için lastiğin yanağının üzerine yazılmış üretim senesini kontrol edin. Sağlıklı bir kullanım için oto lastiklerin ıslak zeminler üzerinde ne kadar zamanda durabildiği aşırı mühimdir. Bu nedenden dolayı bütçeniz dahilinde en yüksek hızda durabilme niteliğine sahip oto lastiği tercih edin. Bu çekiş performansı şekilde adlandırılır ve AA, A, B olmak üzere üç kıymet ile adlandırılır. AA En yüksen çekiş değeridir. Lastik kampanyaları sona ermeden fırsatlardan yararlanmanızı tavsiye etmekteyiz. Jant tercihi yaparken ne gibi şeylere dikkat etmek gerekmektedir?

Herşeyden önce alüminyum jantaların aplikasyon uyumluluk tablolarına bakarak incelemek taşıtınıza müsait olup olmadığını denetim etmeniz gerekir ve lastiklerinize uygunluğuna da çok dikkat etmek gerekmektedir. Otonuz için önerilmiş olan teknik özelliklerden değişik olarak seçim yapmamanız sizin faydanıza olacaktır. Jantların yanlış satın alınması sonucu arabanızın ulaşacağı en yüksek hız, fren aralığı, ön düzen ayarı, yakıt sarfiyatı ve bunu gibi değerler için kötü yönde etkiler gerçekleşebilir. Bunun için bir jant alacaksanız, her zaman otonuzun yetkili servisinden teknik şekilde bilgilendirme ve destek istemenizi önermekteyiz.

Çelik jant kullanımında çelik jantların temizliği önemli bir şeydir. Su ile ve deterjan kullanmadan yumuşak bir fırça sünger ile jantı temizleyebilirsiniz. Sebep sadece su diyoruz? Çünkü madeni ve ya solvent muhteviyatlı temizlik malzemeleri ve aşındırıcılar jantlarınızın yüzeyindeki boyaya ve cilasına ziyan vermektedir. Jantlarınızı sert maddelerin darbelerinden korumanız gerekir ayrıca otonuzu park ederken kaldırım kenarlarına ve ya keskin kenarlı yerlere değmemesine çok dikkat ediniz. Jant üstünde herhangi bir kaynak, talaş kaldırma, boyama, bijon noktayı, somun yuvası yahut göbek deliği büyütme, eksen kaydırma doğrultma vb. uygulamaları yapmamalısınız. Jantlar müstahsil kurumlar sebebi ile trafik için izin verilmiş hava şarlarında ve vasıtaların üretildiği firmalar vasıtası ile belirtiliş aks ağırlığına göre kontrol edilip satışa çıkarılır.

Ayrıca değişik yol şartlarından ve çok aşırı yüklenmelerden kaynaklı olarak jantların zarar görebileceğini aklınızdan çıkartmamalısınız. Run flat ve kuvvetlendirilmiş yanaklara sahip lastiklerin çelik jantları darbeler için daha dayanıklı hale getirilerek imal edilmektedir. Sitemizden 2013 ün en çok satılan jantlarını inceleyerek aracınız için müsait olup olamadığını görebilirsiniz. Değişim yapmak istediğiniz zaman ekonomik fiyatlar ve kaliteli ürün satış politikasından yola çıkarak hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Her türlü alüminyum alaşımlı hafif jant modeli internet sitemizde mevcut olup ithal, yerli, yabancı, çelik jantlar, krom jantlar vb bulunan geniş ürün yelpazemizden otomobiliniz için en uygun olanını montaj yaptırabilirsiniz.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir