Petlas Explero PT411 A/S 3PMSF Sertifikası Aldı

Şirketin SUV / 4×4, crossover lastik serisinin bir üyesi olan Petlas Explero PT411 A/S, 3PMSF sertifikası aldı. Yanak kısmında yer alan 3PMSF (3 Zirveli Dağ Kar Tanesi) işaretlemesi, lastiklerin zorlu kış koşullarında kullanılabileceğini belirtiyor. Sertifikaya sahip olan Petlas dört mevsim lastiği, farklı mevsim ve yol koşulları için özel olarak geliştirildi. 4×4 / SUV araçlar için geliştirilen Petlas 4 mevsim lastiği Explero PT411 A/S, güçlendirilmiş yanaklara sahip alternatifler dâhil olmak üzere 15 ila 17 inç arasında değişen 21 ebatta sunuluyor.

Petlas Explero PT411 A/S Özellikleri Neler?

Sertifikaya sahip olan Petlas 4 mevsim lastiği deseninin bazı teknik özellikleri şirket tarafından şu şekilde açıklanıyor: Petlas Explero PT411 A/S, lastik sırtı üzerindeki geniş kanallar ile su tahliyesini hızlandırıyor ve karlı zeminlerde çekiş gücünü iyileştiriyor. Petlas dört mevsim lastiği, güçlü ve geniş omuz blokları sayesinde; direksiyon manevralarına hızlı ve doğru tepki veriyor. Aynı zamanda; kanal tasarımı, bu performansın yükselmesine katkı sağlıyor. Firma Petlas 4 mevsim lastiği deseninin aynı zamanda düşük gürültü seviyesi ile konfor sağladığını; buna ek olarak yuvarlanma direncini minimuma indirme amacıyla optimize edildiğini söylüyor.

Petlas Explero A/S PT411 Kar Performansı Nasıl?

Petlas Explero PT411 A/S lastik deseninin yanak kısmında karlı ve çamurlu zeminlerde kullanılabileceğini belirten M+S – Mud and Snow (Çamur ve Kar) işaretlemesi bulunuyor. 3PMSF işaretlemesi ise zorlu kış koşullarında kullanılabileceğini belirtiyor. Petlas dört mevsim lastiği, sırt blokları üzerinde yer alan kılcallar ile karlı zeminlere daha iyi bir şekilde tutunmayı sağlıyor.

3PMSF Nedir?

3PMSF (3 Zirveli Dağ Kar Tanesi) işaretlemesi, kış lastikleri veya Petlas Explero PT411 A/S gibi bazı dört mevsim lastiklerinin yanak kısmında yer almaktadır. Bu işaretleme, lastiğin zorlu kış koşullarında kullanılabileceğini ifade etmektedir. 3PMSF sertifikasının alınabilmesi için lastikler, karlı zeminlerde gerçekleştirilen çekiş gücü testlerinde yüksek performans sergilemelidir. Lastik yanağında kar tanesi (3PMSF) işaretlemesi bulunan her lastik, aynı zamanda M+S işaretlemesini de taşımaktadır. Yalnızca; M+S (Mud and Snow) işaretlemesine sahip lastikler, çok düşük sıcaklıklarda ve en zorlu koşullarda kullanıma uygun değildir.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir