Yeni BMW Modellerinde Yokohama Advan Sport V107 Lastikler Kullanılacak

Yokohama Advan Sport V107 yaz lastikleri, Alman otomobil üreticisi tarafından küresel olarak piyasaya sürülen  iki yeni yüksek performanslı spor model BMW Sedan ve BMW M4 Coupe’da orijinal ekipman olarak kullanılacak. Yokohama yaz lastiği ön aks için 275 / 40ZR18, arka aks için 285 / 35ZR19 ebadında tedarik ediliyor. İki yeni araç, Yokohama lastiklerini orijinal ekipman olarak kullanan BMW M modeli M5’e katılıyor.

Yokohama Advan Sport V107 Özellikleri Neler?

Yokohama Advan Sport V107, Japon menşeili premium lastik üreticisinin amiral gemisi “Advan” serisine ait yüksek performans lastiğidir. BMW M için sunulan Yokohama yaz lastikleri, araç üreticisi ile birlikte geliştirildi. Yokohama yaz lastiği, özel olarak geliştirilmiş kauçuk bileşiği ve sırt tasarımı sayesinde kuru zeminde üstün performans ve yüksek kilometre ömrü sağlıyor. Yokohama Advan Sport V107, aynı zamanda AB lastik etiketleme sistemine göre ıslak zemin performansı kategorisinde “A” değerine sahip. Lastik yapısı, düzensiz aşınmayı önleyerek daha uzun süre kullanım sağlıyor.

Neden Yokohama Advan Sport V107 Seçildi?

Yeni M3 Sedan ve M4 Coupe için sunulan Yokohama Advan Sport V107, performansını dünyanın en zorlu pisti kabul edilen Nürburgring’de kanıtladı. Yokohama yaz lastiği, yaklaşık 25 km uzunluğunda olan 200 viraj ve 300 metrelik yükseklik farkına sahip olan bu pistte teste tabi tutuldu. Yokohama Advan Sport V107 yaz lastiklerinin BMW ile beraber geliştirilen bu versiyonu, hem otoyollarda hem pistlerde üstün performans sunuyor. Bu yönüyle BMW M modelleri için mükemmel uyum sağlıyor.

Yokohama Yaz Lastiği Neden Yıldız İşaretlemesi ile Sunuluyor?

BMW M modelleri için orijinal ekipman olarak sunulan Yokohama Advan Sport V107, yanak bölgesinde yıldız işaretlemesi ile sunuluyor. Yokohama yaz lastiği üzerinde yer alan bu işaretleme, BMW orijinal ekipman lastiklerinin sunduğu kalite ve güvenilirliği simgeliyor. Yokohama lastikleri ile BMW’nin ilişkisi ise uzun yıllardır motorsporları alanında süren başarılı işbirliğine dayanıyor. Yüksek performanslı Yokohama pist lastikleri ile yarışan BMW takımları uzun yıllardır pistlerde başarı elde ediyor.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir