Yokohama 2020’de de GT Yarışlarının Sponsoru

Yokohama, 2020 yılında motor sporları alanında birçok turnuva için lastik tedarik ediyor. Yokohama, Formula ve TCR yarışlarının yanı sıra; GT yarışları için de katkı sağlıyor. Firmanın orta uzun vadeli teknoloji stratejisi çerçevesinde motor sporları alanına katkı sağlamak önem taşıyor. Bu strateji kapsamsında Yokohama, yeni lastik teknolojilerinin geliştirilmesinde öncü olmayı planlıyor. Yokohama, 2020’de hem Japonya genelinde hem de dünya çapında birçok turnuvaya sponsorluk yapıyor.

Yokohama Lastikleri Super GT Yarışlarında Kullanılıyor

Super GT yarışları, GT500 ve GT300 olmak üzere iki ayrı sınıfta gerçekleştiriliyor. Yokohama her iki yarış sınıfı için de lastik tedarik ediyor. GT500 serisinde genel olarak büyük otomobil üreticilerinin ekipleri yarışırken; GT300 daha fazla bireysellik ve çeşitlilik içeriyor. GT500 araçları, Almanya’nın Deutsche Tourenwagen Masters (DTM, Alman Touring Car Masters) serisinde yaygın olarak kullanılan Sınıf 1 spefikasyonları ile birleştiriliyor.

Yokohama GT300 ve GT500 Takımlarını Destekliyor

GT300 GT yarışları kapsamında Japonya’da ve deniz aşırı ülkelerde üretilen çeşitli otomobiller yarışıyor. Araçlar, genel olarak üç türe ayrılıyor: Uluslararası FIA GT3 spesifikasyonlarını karşılayan otomobil üreticilerinin araçları, benzersiz JAF-GT araçları ve “Ana Şasi” makine grubu. Yokohama, 2019’da olduğu gibi GT500 yarışlarındaKİ üç takımın yanı sıra; GT300 yarışlarında da pek çok takımı destekliyor. Super GT serisi, 2020’de 8 yarıştan oluşacak; yarışlardan 2’si Tayland ve Malezya’da gerçekleşecek. Etkinliklerin motor sporları hayranlarından oluşan büyük kitlelerin ilgisini çekmesi bekleniyor.

En Zorlu GT Yarışları Nürburgring’de Gerçekleşecek

Yokohama, Nürburgring’de gerçekleşecek GT yarışları için de lastik tedarik ediyor. Dayanıklılık yarışlarının gerçekleştiği Nürburgring pisti, dünyanın en zorlu yarış parkurlarından biri olarak kabul ediliyor. Bu yıl yine; Kondo Racing ve BMW araçları ile yarışacak olan Walkenhorst ekibi, Yokohama lastikleri ile zafer kazanmayı hedefliyor. Kondo Racing, geçtiğimiz yıl ilk kez katıldığı 24 Saat Dayanıklılık Yarışı’nda 9. sırada yer alarak kendi tarihindeki en iyi sonucu elde etti. Yokohama tarafından; Advan A005 deseni, kuru zeminler; Advan A006 ise ıslak zemin pistleri için sunuluyor.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir